Психолог радить

Вашій дитинці 2-3 роки, вона вміє говорити (може розповісти добре їй чи погано, чим займалася, просити потрібні речі), ходить на горщик та дуже  прагне спілкування з однолітками. Час замислитися над початком нового етапу його розвитку – дитячим садком. Не буду говорити про переваги приватних нянь та не відвідування садочка. Наведу плюси ДНЗ:
·       Перебування дитини у дитячому садку створює умови для розвитку його самостійності. У ДНЗ діти набагато легше навчаються самообслуговуванню: навчаються самостійно вдягатися, слідкувати за особистою гігієною, їсти, прибирати за собою.
·       У ДНЗ дитина опанує навички спілкування з однолітками: домовлятися, дружити, враховувати інтереси інших. Також дитина навчається спілкуванню з дорослими людьми (вихователі, тренери, муз. працівники). Діти згодом звикають один до одного. Між ними налагоджуються тісні відносини, з’являються друзі.
·     У садочку більше часу, ніж вдома, приділяється ігровій діяльності та заняттям, які розвивають логічне мислення, художні та музичні здібності. Тут в них розвивається набагато більша фізична активність.
·       Дитина привчається до дисципліни та розпорядку дня невимушено та весело.
·        В умовах ДНЗ дитина позбавляється егоцентризму ( я – моє), навчається брати до уваги думку іншої людини, ділитися іграшками, допомагати іншим, якщо хтось не знає правил гри або не вміє вдягатися.
Дитячий садок – це чудова можливість для батьків зайняти своїх дітей і в цей час займатися своїми справами.
От настав той час і ви наважилися віддати свою дитину у дитячий садок, з чого почати? Треба врахувати і замислитися:
·       Зручність у розташуванні. Бажано, щоб садочок був близько від дому або вашої роботи, щоб при необхідності ви або близькі змогли забрати дитину.    
·       Який садочок для своєї дитини ви хочете обрати – звичайний, спеціалізований чи  з додатковими послугами (басейн, англійська мова, логопед тощо). Можливо вам потрібна спеціальна дієта.
Вирушайте до садочку, можна одразу з дитиною. Познайомтесь з завідуючою закладом, з вихователями, попросіть подивитися групу, сан. вузол дитячий майданчик, поцікавтеся розпорядком дня, харчуванням, відчуйте атмосферу дитячого садку. Та не забувайте – тут ваша дитина буде проводити більшу половину свого дня. Чи буде їй комфортно в цих умовах? Вам підходить садочок – записуйтесь. В той час, коли ви будете проходити медичне обстеження та готувати документи, починайте готувати дитину психологічно до дитячого садка, а можете і раніше.
Психологічна підготовка дитини у дитячий садок:
·       Радійте та розповідайте дитині, яка вона вже доросла та розумна – може іти до дитячого садку разом з іншими дітьми.
·       Розкажіть як багато нового цікаво у садочку – діти, іграшки, танці, співи, свята.
·       Розкажіть   цікаві історії та спогади вас або ваших близьких про перебування у дитячому садку.
·       Обов’язково відвідайте дитячий садок разом з дитиною, погуляйте на майданчику.
·       Пограйте в гру з ляльками або м’якими іграшками «Дитячий садок».
·       Намагайтеся знайти малюкові компанію однолітків у дворі, відвідати групи розвитку.
·       При спілкуванні з однолітками дайте йому волю. Не втручайтеся у гру. Якщо під час гри назріває конфлікт, вчасно попередьте його, щоб не відбулося бійки між дітьми.
·       ОБОВ’ЯЗКОВО поясніть заздалегідь, що мами не буде у дитячому садку, але вона прийде та забере дитину. Це ви повинні розповідати впевнено, без вагань та сумнівів.
Дослухайтесь до батьківської інтуїції, кажіть дітям «Я тебе люблю».
Буду рада запитанням.

Немає коментарів:

Дописати коментар